altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

kosmetyki dla noworodka
Styl Życia

Skład dobrych kosmetyków dla niemowlaka

Wybierając dla siebie różne preparaty kosmetyczne, na pewno zwracasz uwagę na ich składy. A dokładnie tak samo musisz postępować, gdy sięgasz po kosmetyki dla noworodka. Musisz zyskać absolutną pewność, że będą one czymś dobrym i nieszkodliwym dla twojego szkraba. Skóra dziecka zawsze jest przecież skórą wrażliwą, wysoce podatną na uszkodzenia. Szkodzić mogą jej niestety nawet te substancje, których ty używasz na co dzień i robisz to z powodzeniem.

Dobre kosmetyki dla dzieci na pewno nie będą zawierać żadnych substancji posądzanych o wysuszające działanie. A są to przede wszystkim popularne związki o nazwie SLS i SLES. Niestety – dość często można je spotkać właśnie w produktach kosmetycznych. Absolutnie nie powinno ich natomiast być ani w kosmetykach dla noworodków, ani w kosmetykach dla dzieci, ani w żadnych innych kosmetykach. Jest to błąd niewybaczalny. Aż trudno pogodzić się z faktem, że producenci tworzący produkty dla dzieci tak chętnie dodają do nich te wysuszające detergenty. Niestety, ale mogą się one pojawiać nawet w aptecznych dermokosmetykach. Zawsze trzeba więc sprawdzić skład produktu. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wygląda on na coś naturalnego i bezpiecznego.

Najlepsze kosmetyki dla noworodka to kosmetyki bardzo proste. Nie muszą wcale składać się z kilkunastu czy kilkudziesięciu dziwnych substancji. Mogą bazować wyłącznie na tym, co proste i w pełni naturalne. Tego rodzaju kosmetyki warto też próbować robić samodzielnie, więc jeśli tylko masz na to czas, możesz sam się nimi zająć.

mamine.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *