altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

kwiaty na pogrzeb
Lifestyle

Jakie kwiaty na pogrzebie? Wykaz najważniejszych informacji

Pogrzeb bliskiej nam osoby to jeden z najsmutniejszych dni w roku i przygotowywanie do niego jest dość trudne dla nas. Aby zrobić to poprawnie, musisz zapoznać się ze wszystkimi zwyczajami i tradycjami. Ważnym aspektem w pogrzebie jest dobór odpowiedniego bukietu dla zmarłego. Wybór kwiatów na pogrzeb może zależeć od tego czy była to osoba starsza lub młoda. Według tradycji kwiatami które sprawdzają się na uroczystościach pogrzebowych są: meczyki, róże, chryzantemy, gerbery. lilie i kalie, goździki.

Jakie kwiaty na pogrzebie młodej osoby najlepiej sprawdzają?

Już wspomnieliśmy o tym, że powinniśmy podarować różne rodzaje kwiatów w zależności od wieku osoby, na której pogrzeb idziemy. Przede wszystkim różnica jest w kolorze kwiatów. Opowiemy najpierw o osobach młodych czy też dzieciach. Na pogrzebie młodej osoby bardziej odpowiedni będzie bukiet stworzony z białych kwiatów, które symbolizują niewinność. Tutaj sprawdzą się takie rośliny jak białe róże lub lilie. W przypadku dziecka mogą być stosowane kwiaty w kolorze jasnoróżowym.

Kwiaty na pogrzeb osoby starszej

Następnie powstaje nam kolejne pytanie – jakie kwiaty na pogrzebie starszej osoby należy podarować? Na uroczystości pogrzebowej osoby, która zmarła w podeszłym wieku należy przynieść bukiet z kwiatów w kolorze czerwonym lub fioletowym. Według tradycji czerwony symbolizuje naszą miłość do zmarłej osoby, a fioletowy – żałobę. Aby poprawnie i z odpowiednim szacunkiem uczcić pamięć osoby zmarłej, możesz skorzystać z usług zakładów pogrzebowych. Kliknij tutaj, by znaleźć wszystkie zakłady pogrzebowe w twoim mieście.

Co oznacza rodzaj kwiatów na pogrzebie?

Wszystkie kwiaty na pogrzebie mają pewne znaczenie i dzięki temu możemy wybrać odpowiedni kwiat, aby wyrazić swoje emocje do zmarłej osoby. Róże symbolizują uczucie, zwykle z tych kwiatów grób zmarłego dekoruje bliska rodzina np. mąż lub żona. Symbolem niewinności i czystości są lilie, takie kwiaty przynosi się, aby pożegnać się z młodą osobą. Często na pogrzebach można zobaczyć chryzantemy, symbolizują smutek i rozpacz. Kiedy przygotowujemy bukiet na pogrzeb możemy też użyć mieczyki, będą podkreślać siłę charakteru osoby zmarłej. Goździki są trwałymi kwiatami oraz symbolizują miłość i pamięć do zmarłego – korzystamy z nich, gdy chcemy uczcić pamięć do osoby zmarłej. Będzie to z pewnością dobry wybór. Przy wyborze kwiatów do uczczenia pamięci, warto również kierować się gustem osoby zmarłej.

Co wybrać? Bukiet z kwiatów żywych czy sztucznych?

Przy takim wyborze należy zwracać uwagę przede wszystkim na charakter wydarzenia, porę roku, upodobania osoby zmarłej i oczywiście własne preferencje. W przypadku żywych kwiatów, zawsze będą one bardziej eleganckie niż sztuczny odpowiednik. Jednak nie jest to opcja długotrwała. Żywe kwiaty warto wybierać na ceremonie pogrzebowe, rocznice śmierci bądź imieniny zmarłego. Symbolizują piękność i kruchość życia ludzkiego. Chcemy jak najdłużej utrzymywać piękny widok bez konieczności częstego odwiedzania cmentarzu, dlatego czasem lepiej wybrać kwiaty sztuczne. Są one znacznie trwalsze i czasami ciężko je odróżnić od żywych. Zaletą takich bukietów z kwiatów sztucznych będzie to, że można je wykorzystać wielokrotnie. Czasem warto całkowicie przerobić kompozycję bez konieczności kupowania nowych kwiatów – jest to bardzo ekologiczne. Ciekawą opcją jest również wiązanka mieszana z sztucznych i żywych kwiatów. Taki sposób pięknie sprawdza się na grobie, a jednocześnie wyrażamy szacunek i pamięć do zmarłego.