altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Treningi EMS
Lifestyle

Treningi EMS – komu mogą pomóc?

EMS, inaczej elektrostymulacja mięśniowa prowadzona z użyciem impulsów elektrycznych ma bardzo szerokie zastosowanie. Teraz jest ona również elementem treningów sportowych. Komu mogą pomóc treningi EMS? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Elektrostymulacja mięśni – co to jest?

Stymulowanie mięśni za pomocą impulsów elektrycznych, czyli ich elektrostymulacja to rodzaj procesu, który stosowany jest w rehabilitacji już od wielu lat. Teraz znalazł on zastosowanie również w sporcie.

Treningi EMS polegają na połączeniu elektrostymulacji mięśniowej oraz ćwiczeń, aby dzięki temu można było uzyskać jeszcze lepsze wyniki, na przykład zrzucić nadmiar kilogramów, rozbudować mięśnie czy zdobyć lepszą kondycję.

Kluby sportowe prowadzące treningi EMS wskazują, że jedynie 20 minut ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni umożliwia osiągnięcie wyników podobnych do 2-3 godzin spędzonych na siłowni!

Co powoduje, że treningi EMS są tak skuteczne?

Tym, co decyduje o wysokiej efektywności treningów EMS, jest stymulowanie mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Stymulacja ta odbywa się w warunkach kontrolowanych, jest bezpieczna i może być dopasowana do rodzaju prowadzonego ruchu oraz do celu treningów.

Impulsy elektryczne docierające do mięśni powodują ich silniejszy skurcz. Dochodzą one również do mięśni położonych głęboko, dzięki czemu mogą one osiągnąć lepsze rezultaty od zwykłych treningów. 

Wobec tego w połączeniu z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami można dążyć do bardzo dobrych wyników bez poświęcania na wizyty w klubie sportowym długich godzin.

Dla kogo polecane są treningi EMS?

Treningi EMS mają tak naprawdę uniwersalne przeznaczenie i mogą pomóc wielu osobom, które pragną ćwiczyć skuteczniej.  

Właściwie dobrane rodzaje ćwiczeń umożliwiają wtedy uzyskanie świetnych rezultatów zarówno u osób początkujących, jak i tych zaawansowanych, trenujących od dawna.  Co ważne, treningi EMS są również bardzo skuteczne w przypadku osób po urazach, w trakcie rehabilitacji. Nie powodują one nadwyrężenia stawów i mięśni, więc są wtedy bezpieczniejsze od zwykłych ćwiczeń.

W klubach sportowych prowadzących treningi EMS, na przykład w klubie Intime Mokotów, odbywają się one jako treningi personalne, dzięki czemu są one jeszcze skuteczniejsze. Program treningowy jest wtedy indywidualnie dobierany do klienta, a nad jego realizacją cały czas czuwa trener.

Jakie rezultaty dają treningi EMS?

Dzięki treningom EMS można uzyskać bardzo dobre wyniki i to w krótkim czasie. Jakie rezultaty dają tego typu ćwiczenia wspomagane przez elektrostymulację mięśniową?

Przede wszystkim treningi EMS pozwalają na:

  • zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • wymodelowanie figury, między innymi podniesienie pośladków, spłaszczenie brzucha
  • zredukowanie cellulitu i ujędrnienie skóry
  • poprawienie masy mięśniowej
  • podniesienie siły mięśni
  • polepszenie kondycji
  • zmniejszenie bólów pleców i mięśni
  • zredukowanie obrzęków
  • prowadzenie rehabilitacji

Na treningi EMS w klubach sportowych można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych.