altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Lifestyle Uroda

Jakie gumki do włosów są najlepsze? Sprawdzamy dostępne opcje!

Odpowiednio dobrane akcesoria do włosów są równie ważne, co same kosmetyki do pielęgnacji. Czasem myślimy, że nasze włosy są kapryśne i nie da im się dogodzić, bo mimo dobrej pielęgnacji nie są w dobrym stanie. Problemem mogą być właśnie złe akcesoria! Mowa tu na przykład o szczotce czy właśnie tytułowych gumkach do włosów. Źle dobrane mogą targać, wyrywać i łamać pasma! Aby tego uniknąć koniecznie sprawdź, czy Twoje gumki do włosów są okej, czy jednak musisz je zmienić!

Jakie gumki do włosów są nieodpowiednie?

Kiedyś kompletnie nie przykładało się uwagi do tego, jak powinny być tworzone gumki do włosów. Zwracało się uwagę tylko na ich wygląd i to, czy mocno trzymają kucyka. Praktycznie wszystkie produkty posiadały metalowe skuwki, które są po prostu tragiczne dla naszych włosów! Po pierwsze wyrywają włosy, które się w nie zaplątują, a po drugie je łamią. Kolejny zły pomysł to wszelkie metalowe, plastikowe czy nawet drewniane ozdoby przy gumce do włosów. We wszystko to mogą zaplątać się nasze pasma i po prostu wyrwać! Koniecznie zwróć uwagę także na materiał, z jakiego wykonana jest gumka. Na pewno nie wybieraj żadnych gumowych – a już na pewno nie gumki recepturki!

Jakie gumki do włosów są najlepsze?

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego powinna być wykonana gumka do włosów, to najlepszym pomysłem jest jedwab. To najdelikatniejsza tkanina idealna dla naszych włosów. Jednak jest ona droga i nie każdy chce tyle wydawać na zwykłą gumkę. Dobrym zamiennikiem może być więc satyna bądź welur. To także materiały, które lubią się z naszymi włosami. Bardzo popularne są teraz gumki typu scrunchies. Są one duże, wygodne i miękkie – idealne dla naszych włosów. Warto stawiać właśnie na takie produkty. Dużo osób stawia także na gumowe sprężynki, jednak mimo wszystko potrafią one wyrywać włosy! Trzeba więc na nie uważać. Więcej o produktach do włosów: www.kosmetykidlamojejurody.pl/.

Dobra pielęgnacja i akcesoria do włosów – piękne włosy!

Jeśli decydujemy się na świadomą pielęgnację, to musimy wiedzieć o niej jak najwięcej! Wciąż pojawiają się nowe informacje i świetne produkty, które warto znać i wprowadzić do codziennej rutyny. Bardzo ważne jest także zwracanie uwagi nie tylko na kosmetyki, ale wszystko, co używamy do naszych włosów. Dlatego właśnie spójrz na swoje gumki do włosów i sprawdź, czy na pewno są one dobre! Jeśli nie – od razu je zmień! Na pewno zauważysz różnicę w wyglądzie Twoich włosów.