altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

kosmetyki dla noworodka
Styl Życia

Kosmetyki dla niemowlaka

Wybierając dla siebie różne preparaty kosmetyczne, na pewno zwracasz uwagę na ich składy. A dokładnie tak samo musisz postępować, gdy sięgasz po kosmetyki dla noworodka. Musisz zyskać absolutną pewność, że będą one czymś dobrym i nieszkodliwym dla twojego szkraba. Skóra dziecka zawsze jest przecież skórą wrażliwą, wysoce podatną na uszkodzenia. Szkodzić mogą jej niestety nawet te substancje, których ty używasz na co dzień i robisz to z powodzeniem.

Skład dobrych kosmetyków dla niemowlaka

Kosmetyki dla niemowląt wymagają szczególnej ostrożności

Dobre kosmetyki dla dzieci na pewno nie będą zawierać żadnych substancji posądzanych o wysuszające działanie. A są to przede wszystkim popularne związki o nazwie SLS i SLES. Niestety – dość często można je spotkać właśnie w produktach kosmetycznych. Absolutnie nie powinno ich natomiast być ani w kosmetykach dla noworodków, ani w kosmetykach dla dzieci, ani w żadnych innych kosmetykach. Jest to błąd niewybaczalny.

Aż trudno pogodzić się z faktem, że producenci tworzący produkty dla dzieci tak chętnie dodają do nich te wysuszające detergenty. Niestety, ale mogą się one pojawiać nawet w aptecznych dermokosmetykach. Zawsze trzeba więc sprawdzić skład produktu. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wygląda on na coś naturalnego i bezpiecznego.

Najlepsze kosmetyki dla noworodka to kosmetyki bardzo proste. Nie muszą wcale składać się z kilkunastu czy kilkudziesięciu dziwnych substancji. Mogą bazować wyłącznie na tym, co proste i w pełni naturalne. Tego rodzaju kosmetyki warto też próbować robić samodzielnie, więc jeśli tylko masz na to czas, możesz sam się nimi zająć.

mamine.pl