altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Internet Rozrywka

Portal randkowy – czyli jak znaleźć swoją drugą połówkę

Od kilkunastu lat w Internecie dostępne są liczne portale randkowe. Część osób ciągle podchodzi do nich sceptycznie i nie dowierza, że można znaleźć tam miłość. Tymczasem portale randkowe to bardzo wygodna forma zawierania nowych znajomości.


W sieci znajdziemy wiele portali randkowym o bardzo różnym profilu. Największa część z nich to portale ogólnotematyczne, gdzie zarejestrować może się każdy. Są także portale sprofilowane, przeznaczone dla katolików, rolników, samotnych rodziców, seniorów, osób o innej orientacji oraz dla wszystkich tych, którzy szukają krótkich znajomości na sex. Warto zauważyć także, że portale dzielą się na płatne i bezpłatne. Wiele osób uważa, że te pierwsze są dużo lepsze, bo w pewien sposób selekcjonują użytkowników. Być może jest trochę prawdy w tym, że na portalach płatnych przebywają osoby bardziej zdeterminowane w tym, aby znaleźć kogoś na dłużej.

Jak korzystać z portali randkowych?


Korzystanie z portali randkowych jest proste. Wystarczy się zarejestrować i stworzyć swój profil. W profilu warto umieścić swoje zdjęcie i podać podstawowe informacje takie jak: miejsce zamieszkania, wiek, stan cywilny, wzrost czy wykształcenie. Warto też pokusić się o dodanie większej liczby informacji i opisać swoje zainteresowania oraz oczekiwania, co do drugiej osoby. Największe szanse na znalezienie kogoś odpowiedniego są na dużych portalach, gdzie jest bogaty wybór profili.

Przeszukiwanie zasobów jest bardzo proste. Wstawiamy kryteria, które nas interesują a więc przykładowo lokalizację, przedział wiekowy i stan cywilny i już za chwilę mamy listę osób, które spełniają wstępne wymagania. Później wystarczy tylko nawiązać kontakt z drugą stroną.

Warto podkreślić, że funkcjonowanie na portalach randkowych wymaga pewnej cierpliwości. Zwykle mija wiele tygodni zanim uda się poznać kogoś interesującego. Trzeba liczyć się z tym, że część osób będzie ignorować nasze zaproszenia do pisania a inni nagle, bez powodu urwą kontakt. Taka już uroda portali randkowych, jednak nie należy się tym zrażać.

Gdy po dłuższej wymianie korespondencji mamy dobre zdanie o drugiej stronie warto umówić się na spotkanie na żywo i zweryfikować swoje wyobrażenia.
Dzięki portalom randkowym wielu osobom udało się zwalczyć samotność. Każdy z nas ma w otoczeniu, osoby, które poznały się na portalu a obecnie tworzą rodzinę. Choćby z tego powodu warto próbować szukać swojego szczęścia.