altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

kurs jezyka angielskiego
Internet

Internetowy kurs języka angielskiego – z lektorem, czy z native speakerem?

Wybierając kurs języka angielskiego online, zasadniczo możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji: polskiego lektora, lub zajęcia prowadzone przez Native Speakera, czyli rodzimego użytkownika danego języka. Jakie są pomiędzy nimi podobieństwa oraz różnice, oraz dlaczego warto zdecydować się na tę drugą opcję?

Native speaker a lektor – najważniejsze różnice

Wybierając szkołę języków obcych, lub kurs pamiętajmy, że zajęcia z lektorem nie są tym samym, co zajęcia z native speakerem. O ile ten pierwszy jest bowiem Polakiem, o tyle Native Speaker pochodzi z kraju, w którym na co dzień używa się danego języka. Jeśli więc wybierając kurs postawimy na angielski z native speakerem online – naszym nauczycielem zostanie osoba, dla której język angielski jest językiem ojczystym. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy zależy nam na poznaniu i opanowaniu naturalnego akcentu podczas mowy w języku angielskim.  

Dla kogo przeznaczony jest kurs angielskiego z native speakerem?

Naukę angielskiego z native speakerem rekomenduje się każdej osobie, której zależy na jak najwyższej jakości edukacji. Oczywiście, nauka taka wiąże się ze swego rodzaju wyzwaniem – zwłaszcza, jeśli kursant dopiero zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim. Niemniej jednak, w porównaniu do kursów z pochodzącym z naszego kraju lektorem, angielski z native speakerem online pozwala znacznie zwiększyć prędkość kształcenia, a co za tym idzie – pojąć kursantowi więcej materiału w tym samym czasie. Jest to także niewątpliwie atrakcyjna opcja dla osób już obeznanych z językiem angielskim, które chciałyby poprawić swoje umiejętności komunikacji werbalnej. Ucząc się prawidłowej wymowy kolejnych zdań i sformułowań od native speakera dużo szybciej “wyrobią” one odpowiedni akcent, co jest dużym plusem choćby w przypadku rekrutacji na niektóre stanowiska pracy.

Zalety kursu języka angielskiego z native speakerem realizowanego online

Format kursu, czyli zajęcia prowadzone w formie online, pozwala na naukę z dowolnego miejsca na świecie, przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia. Nauka języka angielskiego możliwa jest przy wykorzystaniu komputera stacjonarnego, laptopa, czy też tabletu. Zdalny format zajęć pozwala też na zaoszczędzenie czasu, jaki w innym wypadku poświęcilibyśmy na dojazdy do szkoły językowej. Co więcej – angielski z native speakerem online pozwala na komfortowe kształcenie się nawet tym osobom, które mają utrudniony dostęp do “standardowej” edukacji – młodym lub samotnym matkom małych dzieci, osobom mieszkającym na wsi lub w niewielkich miasteczkach itd. To nowoczesne rozwiązanie sprawia, że profesjonalny kurs języka obcego jeszcze nigdy nie był tak łatwo dostępny!