altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Lifestyle Zdrowie

Najpiękniejsze uzdrowiska w Polsce: gdzie warto się wybrać?

Dla tych, którzy chcą odpocząć w pięknej scenerii, a jednocześnie poprawić stan swego zdrowia, polskie uzdrowiska mogą się okazać idealnym miejscem na urlop. Gdzie warto się wybrać? Oto kilka wyjątkowych kurortów, które z pewnością warto odwiedzić.

Ciechocinek i jego skarby


Ciechocinek to jedna z najważniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, która cieszy się wielkim powodzeniem wśród kuracjuszy. Ten kurort przyciąga nie tylko słynnymi tężniami solankowymi i świetnym klimatem, ale i bliskością Torunia. Nie brak tu również interesujących miejsc, które warto zwiedzić. Kusza piękne parki, intrygują też takie obiekty, jak kościół św. Piotra i Pawła oraz prawosławna cerkiew św. Michała Archanioła.


Szczawnica – nie tylko dla aktywnych


Szczawnica to idealny kurort dla tych, którym marzą się wycieczki po Pieninach oraz spacery nad brzegami Dunajca. To jednocześnie piękne uzdrowisko, które przyciąga ciekawymi parkami, zabytkowymi willami oraz pijalniami wód. Dla tych, którzy walczą z chorobami górnych dróg oddechowych, wczasy w tej miejscowości będą najlepszym sposobem na poprawę stanu zdrowia oraz na udany wypoczynek.


Relaks nad morzem, czyli pobyt w Kołobrzegu


Pobyt w Kołobrzegu to szansa dla tych, którzy chcą spędzić urlop nad morzem, a jednocześnie skorzystać z leczniczych właściwości miejscowej borowiny. Korzystny klimat, piękna okolica oraz takie atrakcje, jak latarnia morska czy muzeum figur wojskowych sprawiają, iż na nudę w tym kurorcie nikt nie może narzekać.


Nałęczowskie atrakcje


Ważnym uzdrowiskiem, na terenie którego można spędzić wspaniałe wczasy, jest Nałęczów. Ten kurort przyciąga nie tylko korzystnym klimatem, ale i atrakcjami, dzięki którym wypoczynek na jego terenie staje się ciekawym doświadczeniem. Zabytkowe wille i park zdrojowy, piękny pałac Małachowskich oraz willa, w której mieszkał Stefan Żeromski – oto atrakcje, którym podczas wycieczki po tym kurorcie z pewnością warto się uważniej przyjrzeć.

Polskie kurorty mają wiele uroku, a wypoczynek na ich terenie może pomagać nam w walce o utrzymanie dobrej formy. Uzdrowiska te mogą się jednocześnie świetnie sprawdzać jako miejscowości turystyczne, gdyż na ich terenie ciekawych obiektów nie brakuje.