altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

karmienie psa
Styl Życia

Czy miejsce karmienia psa ma znaczenie?

Karmienie psa to niezwykle szeroki temat, który często trapi opiekunów. Chcąc zapewnić pupilowi jak najlepszej jakości posiłki warto zainwestować w dobrej jakości produkty takie jak karma Royal Canin. Jednak nie tylko skład takiej karmy ma znaczenie, ale również sposób i miejsce jej podania. Zwierzęta tak jak ludzie przyzwyczajają się do stałych punktów w ciągu dnia, które gwarantują im poczucie bezpieczeństwa. W artykule wyjaśniamy, jakie znaczenie ma miejsce karmienia pupila na jego samopoczucie i zdrowie.

Gdzie podawać psu jedzenie?

Najważniejsze jest to, żeby pies miał stałe miejsce, w którym będzie spożywał wszystkie posiłki. Warto znaleźć nieco odosobniony punkt w domu lub mieszkaniu, w którym będzie spokojnie. Dobrze sprawdzi przestrzeń, która nie jest korytarzem ani kuchnią, gdzie jedzący pies nie będzie przeszkadzał domownikom. Mając dwa psy warto wyznaczyć dwa takie punkty w domu, żeby nie konkurowały one o jedną miskę. Odpowiedzialny opiekun powinien wybrać pełnowartościowe jedzenie dla swojego pupila, takie jak karma Royal Canin. W trakcie oraz choć chwilę po jedzeniu należy dać psu czas na odpoczynek.

Dodatkowe parametry, na które warto zwrócić uwagę

Wysokiej jakości karma Royal Canin cieszy się dużą popularnością i uznaniem ze względu na bogaty skład, zawierający wszystkie niezbędna składniki odżywcze takie jak białko, tłuszcze, węglowodany, mikro-, makroelementy oraz inne witaminy i sole mineralne. Karma Royal Canin wspomaga prawidłowy rozwój psa w każdym wieku. Warto pamiętać o tym, żeby podawane posiłki, szczególnie w formie mokrej, miały temperaturę pokojową. Jeżeli opiekun trzyma puszkę czy saszetkę z karmą w lodówce to dobrze jest ją wyjąć minimum godzinę przed posiłkiem lub podgrzać w kąpieli wodnej. Tak podane jedzenie lepiej pachnie i jest łatwiejsze dla psa do strawienia. Suchą karmę Royal Canin, po otwarciu, najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, chroniąc ją przed dostępem do światła i wilgoci. W ten sposób chrupki utrzymają świeżość jak najdłużej.

Miska dla psa – jaką wybrać?

Miska dla psa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jej rozmiar i kształt najlepiej dopasować do indywidualnych potrzeb oraz cech pupila. Dla ras krótkoczaszkowych (takich jak buldogi francuskie, chihuahua, mopsy, yorki oraz pekińczyki) warto wybrać miski szerokie i stosunkowo płytkie – to ułatwi im wybieranie jedzenia (sprawdza się karma Royal Canin lub inna) ze środka. Z kolei dla psów ras posiadających długie, opadające uszy (między innymi beagle, spaniele czy basety) można zdecydować się na miskę rozszerzającą się ku dołowi. W ten sposób po posiłku pies nie będzie miał umoczonych w karmie uszu. W zależności od rozmiaru psa należy też dobrać odpowiednią pojemność – mniejszym psom wystarczy miska do 0,7 litra, jednak większe wymagają nawet ponad 2 litrów pojemności.