altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

karmienie psa
Lifestyle

Czy miejsce karmienia psa ma znaczenie?

Karmienie psa to niezwykle szeroki temat, który często trapi opiekunów. Chcąc zapewnić pupilowi jak najlepszej jakości posiłki warto zainwestować w dobrej jakości produkty takie jak karma Royal Canin. Jednak nie tylko skład takiej karmy ma znaczenie, ale również sposób i miejsce jej podania. Zwierzęta tak jak ludzie przyzwyczajają się do stałych punktów w ciągu dnia, które gwarantują im poczucie bezpieczeństwa. W artykule wyjaśniamy, jakie znaczenie ma miejsce karmienia pupila na jego samopoczucie i zdrowie.

Gdzie podawać psu jedzenie?

Najważniejsze jest to, żeby pies miał stałe miejsce, w którym będzie spożywał wszystkie posiłki. Warto znaleźć nieco odosobniony punkt w domu lub mieszkaniu, w którym będzie spokojnie. Dobrze sprawdzi przestrzeń, która nie jest korytarzem ani kuchnią, gdzie jedzący pies nie będzie przeszkadzał domownikom. Mając dwa psy warto wyznaczyć dwa takie punkty w domu, żeby nie konkurowały one o jedną miskę. Odpowiedzialny opiekun powinien wybrać pełnowartościowe jedzenie dla swojego pupila, takie jak karma Royal Canin. W trakcie oraz choć chwilę po jedzeniu należy dać psu czas na odpoczynek.

Dodatkowe parametry, na które warto zwrócić uwagę

Wysokiej jakości karma Royal Canin cieszy się dużą popularnością i uznaniem ze względu na bogaty skład, zawierający wszystkie niezbędna składniki odżywcze takie jak białko, tłuszcze, węglowodany, mikro-, makroelementy oraz inne witaminy i sole mineralne. Karma Royal Canin wspomaga prawidłowy rozwój psa w każdym wieku. Warto pamiętać o tym, żeby podawane posiłki, szczególnie w formie mokrej, miały temperaturę pokojową. Jeżeli opiekun trzyma puszkę czy saszetkę z karmą w lodówce to dobrze jest ją wyjąć minimum godzinę przed posiłkiem lub podgrzać w kąpieli wodnej. Tak podane jedzenie lepiej pachnie i jest łatwiejsze dla psa do strawienia. Suchą karmę Royal Canin, po otwarciu, najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, chroniąc ją przed dostępem do światła i wilgoci. W ten sposób chrupki utrzymają świeżość jak najdłużej.

Miska dla psa – jaką wybrać?

Miska dla psa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jej rozmiar i kształt najlepiej dopasować do indywidualnych potrzeb oraz cech pupila. Dla ras krótkoczaszkowych (takich jak buldogi francuskie, chihuahua, mopsy, yorki oraz pekińczyki) warto wybrać miski szerokie i stosunkowo płytkie – to ułatwi im wybieranie jedzenia (sprawdza się karma Royal Canin lub inna) ze środka. Z kolei dla psów ras posiadających długie, opadające uszy (między innymi beagle, spaniele czy basety) można zdecydować się na miskę rozszerzającą się ku dołowi. W ten sposób po posiłku pies nie będzie miał umoczonych w karmie uszu. W zależności od rozmiaru psa należy też dobrać odpowiednią pojemność – mniejszym psom wystarczy miska do 0,7 litra, jednak większe wymagają nawet ponad 2 litrów pojemności.