altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Lifestyle

Zaproszenia na 18: absolutny must have!

Ukończenie osiemnastego roku życia to absolutnie szczególny moment w życiu każdego człowieka. To symboliczna chwila, w której jubilat uroczyście żegna się z dziecięctwem i przechodzi w świat dorosłości. To moment, który jest ważny nie tylko ze względu na możliwość legalnego spożywania alkoholu, palenia papierosów i robienia innych rzeczy, przeznaczonych tylko i wyłącznie dla dorosłych. Osiemnastka to ważny moment dla wszystkich nastolatków także z uwagi na imprezę urodzinową, która w tym właśnie wieku jest najbardziej niezwykła.

Imprezy osiemnastkowe – wczoraj i dziś

Pamiętam dobrze moment ukończenia przeze mnie osiemnastu lat. Uczęszczałam już wtedy na kurs prawa jazdy i z niecierpliwością czekałam na otrzymanie prawa do złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego. Imprezy urodzinowe dla osiemnastolatków w tamtych latach nie były jednak tak huczne, jak dziś. Jak większość moich rówieśników, spędziłam swoje osiemnaste urodziny w domu w otoczeniu najbliższych znajomych. Pamiętam, że w tamtym czasie tylko jedna koleżanka organizowała dla nas wyjście do klubu, oficjalnie zamkniętego ze względu na naszą imprezę. Dzisiaj jednak imprezy urodzinowe dla osiemnastolatków wyglądają zdecydowanie inaczej. Rodzice z dużym wyprzedzeniem zamawiają lokal dla swojego dziecka, a na imprezę urodzinową przychodzi już nie kilkanastu, ale nawet kilkudziesięciu a nierzadko i kilkuset nastolatków.

Organizacja osiemnastki dla dziecka – o czym trzeba pamiętać?

Przy organizacji takiej dość sporej imprezy urodzinowej trzeba pamiętać o kilku ważnych elementach. Nie wystarczy zarezerwować lokal i zamówić urodzinowy tort. Niezwykle ważnym elementem, który trzeba uwzględnić właściwie na samym początku (nieraz i jeszcze na etapie poszukiwania lokalu na zorganizowanie imprezy) jest liczba gości. Przygotowanie listy gości zaproszonych na imprezę razem z przyszłym jubilatem na pewno pomoże w uniknięciu wielu nieporozumień. Spisując imiona i nazwiska gości będziemy mieć pewność, że nikt nie został pominięty.

Zaproszenia na 18 – warto oficjalnie zapraszać czy nie?

Kolejnym krokiem, który obecnie jest praktycznie obowiązkowym elementem organizacji imprezy osiemnastkowej jest wybór zaproszeń. To bardzo ważne, aby zaproszenia na 18 dotarły do wszystkich z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego w tej sytuacji jak najbardziej uzasadnione jest przekazywanie zaproszeń wszystkim gościom po kolei. Na podstawie otrzymanych od gości potwierdzeń przybycia można obliczyć końcową liczbę gości, a w przypadku organizacji dużych imprez ma to bardzo duże znaczenie. Rezygnacja z zaproszeń na ogół się nie opłaca – koszt zakupu zaproszeń jest naprawdę niewielki w porównaniu z kosztem, jaki trzeba ponieść za gości, którzy zostali zaproszeni, ale nie przybyli na imprezę. Dodatkowo, na pewno warto przejrzeć zaproszenia na 18 pod kątem zainteresowań jubilata lub jubilatki. Wybór spersonalizowanego zaproszenia będzie dawał nie tylko ciekawy efekt dekoracyjny, ale i może ułatwić gościom wybór odpowiedniego prezentu.