Alergie pokarmowe to nie tylko przypadłość ludzi, ale i zwierząt. Psy również mogą borykać się z zaburzeniami przyswajania określonych pokarmów. Jak temu zaradzić? Jak powinna wyglądać dieta psa alergika? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania we współpracy ze specjalistami z portalu https://www.dolina-noteci.pl/.
Jak rozpoznać alergię u psa?
Przede wszystkim należałoby się zastanowić, jak zidentyfikować alergię u psa. Najbardziej charakterystycznymi jej objawami są zaczerwienienia skóry oraz intensywne swędzenie. Pies z alergią prawdopodobnie będzie się zatem często drapał. Warto jednak zauważyć, że te symptomy mogą zwiastować nie tylko alergię, ale i dużo poważniejsze przypadłości. Wszelkie kroki, związane z leczeniem i zmianą diety, warto więc skonsultować z weterynarzem. Prawdopodobnie zanim specjalista postawi diagnozę, konieczne będzie zastosowanie tak zwanej diety eliminacyjnej. Właściciel będzie musiał zatem zaobserwować, które konkretnie produkty szkodzą zwierzęciu. Stosując gotowe mieszanki w postaci karmy suchej lub mokrej, należy zatem starannie przeanalizować skład poszczególnych, serwowanych produktów. Te informacje znajdziesz na opakowaniach oraz na stronie internetowej producenta – między innymi https://www.dolina-noteci.pl/.
Jak karmić psa z alergią?
Kiedy już uda się stwierdzić, co szkodzi psu, konieczne będzie zastosowanie odpowiedniej diety. Karmienie psa alergika wygląda w ten sposób, iż eliminuje się z jego diety produkty, które mogłyby mu zaszkodzić. Na szczęście na rynku dostępne są różnorodne karmy specjalistyczne. Bez problemy znajdziemy produkty, niezawierające zbóż, niektórych warzyw albo innych, szkodzących psu domieszek. Oczywiście przy każdej karmie znajdziemy też szczegółowy opis na temat dawkowania produktu. Taką ofertę posiada chociażby sklep internetowy https://www.dolina-noteci.pl/. Ewentualne wątpliwości na temat żywienia psa można też skonsultować ze specjalistami, pracującymi w sklepie albo swoim weterynarzem.
Co najczęściej uczula psa?
Psie alergie związane są najczęściej z białkiem zbóż, w tym szczególnie z białkiem pszenicy. Jeżeli taka będzie diagnoza, konieczne stanie się więc wyeliminowanie ich z psiej diety. Karmę suchą oraz mokrą bez zbóż oraz tak zwaną karmę monobiałkową znajdziemy przede wszystkim w sklepach specjalistycznych. W sklepie https://www.dolina-noteci.pl/ dostępna jest ona w wielu różnych wariantach, w tym z drobiem i ryżem, jagnięciną i ryżem, wołowiną, wieprzowiną oraz dodatkami warzyw. Co istotne, w tych karmach zboże zostaje zastąpione najczęściej ryżem, który ma podobne właściwości, bo świetnie wspomaga perystaltykę jelit, a jednocześnie nie uczula.