altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Lifestyle

Kreatywna zabawa od najmłodszych lat

Zabawki dla dzieci stają się coraz bardziej wymyślne i nowoczesne. Co roku w sklepach w czasie przedświątecznym można zobaczyć kolorowe pudełka z różnymi ciekawymi przedmiotami dla najmłodszych. Istnieją również zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody i są bardzo uniwersalne. Jako świetny przykład można podać klocki drewniane, które zawsze mają swoje miejsce na półkach.

Kreatywna zabawa

Klocki mają bardzo wiele zalet i mogą się nimi bawić dzieci już od najmłodszych lat. Świetnie nadają się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Są bardzo wytrzymałe, więc nie zepsują się po kilku miesiącach. Dlaczego zabawa klockami drewnianymi jest taka ciekawa? Odpowiedź jest bardzo prosta – drewniane elementy rozwijają kreatywność i każdego dnia można z nich tworzyć nowe budowle. Właśnie brak monotonii i możliwość tworzenia za każdym razem czegoś nowego powoduje, że od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Budowanie rozwija koncentrację już od najmłodszego wieku, a także ma pozytywny wpływ na zdolności manualne. Budując z klocków drewnianych dzieci uczą się podejmować prawidłowe decyzje i analizować sytuacje, które mogą się wydarzyć. Jest to zabawa, która można wciągnąć na długie godziny i się nie nudzić. Dodatkowo uczy wytrwałości i dążenia do celu. Niepozorna zabawa klockami potrafi nauczyć bardzo wielu nowych umiejętności.

Co zbudować?

W zależności jakie klocki drewniane są dostępne do zabawy można tworzyć bardzo wiele różnych ciekawych konstrukcji. Jedną z najpopularniejszych konstrukcji jest wieża, oczywiście im wyższa tym lepsza. To ciekawa budowla, ponieważ uczy analitycznego myślenia. Trzeba wiedzieć gdzie dołożyć klocek, aby budowla była jak najwyższa oraz nie zawaliła się. Z pewnością zbudowanie wysokiej i stabilnej konstrukcji przyniesie sporo satysfakcji i zadowolenia ze swojej pracy. Drugą popularną konstrukcją jest lokomotywa. Można doczepiać do niej kolejne wagony oraz układać na nich klocki. Klocki drewniane (np. ze sklepu https://ene-due.eu/pol_m_Gry-i-Zabawki_Zabawki-drewniane_Klocki-drewniane-579.html) są zazwyczaj kolorowe, więc dziecko obcuje z barwami i może układać klocki według kolorów. To kolejny pozytywny aspekt wynikający z zabawy.

Klocki są bardzo lekkie i bezpieczne, nie mają ostrych elementów, więc nie istnieje ryzyko zadrapania czy skaleczenia. Rozmiar pojedynczego elementu jest na tyle duży, że uniemożliwia włożenie do ust i połknięcie. W późniejszym czasie można dokupować kolejne zestawy kompletując je ze sobą i tworzyć coraz większe i bardziej wymagające budowle. Z pewnością ten rodzaj zabawki jest gwarancją spędzania czasu w kreatywny sposób.