altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

kompresor tłokowy 100l
Lifestyle

Gdzie sprawdzi się kompresor tłokowy 100l?

Kompresory tłokowe mają naprawdę wiele zastosowań. Dzięki nim każdy użytkownik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie ze względu na ich wiele różnych modeli dostępnych na rynku. W zależności od danych potrzeb możemy wybrać kompresory o mniejszej pojemności idealne do wykonywania prac takich jak czyszczenie, pompowanie czy też do przeprowadzania czynności profesjonalnych takich jak malowane, piaskowanie i inne. Jak wybrać odpowiednie urządzenie i gdzie będzie on odpowiednim rozwiązaniem? Sprawdź!

Kompresor tłokowy 100l i jego charakterystyka 

Kompresor tłokowy 100l stanowi niezbędne wyposażenie w halach produkcyjnych i profesjonalnych warsztatach. Ze względu na swoją specyfikację można podłączyć go do instalacji rozbudowanej i zasilać z jego pomocą kilka urządzeń w tym samym czasie. W dużych przedsiębiorstwach jest elementem w maszynach produkcyjnych i pomaga w zasilaniu urządzeń. Im większa pojemność, tym lepsze warunki pracy sprężarki tłokowej.

Zakres pracy kompresora tłokowego o pojemności 100l 

Kompresor tłokowy 100l osiąga ciśnienie w przedziale od 8 do nawet 15 barów. Jednak warto pamiętać o tym, że pracują one w różnych zakresach ciśnieniowych. W urządzeniach tłokowych powietrze zasysane jest z pomocą cylindra wyposażonego w tłok, który redukuje pojemność powietrza, dzięki czemu zwiększa się jego ciśnienie. 

Prawidłowe użytkowanie i serwisowanie urządzeń tłokowych 

Kompresor tłokowy olejowy to najczęściej spotykany rodzaj sprężarki. Do prawidłowej pracy używa oleju w zależności od swojego rodzaju. Są to modele łatwe w użytkowaniu i serwisowaniu. Wymagają od użytkownika cyklicznej wymiany poziomu oleju oraz filtrów powietrza, na których mogą gromadzić się różne zanieczyszczenia. Dodatkowo istotną kwestią dla zachowania odpowiedniej żywotności urządzenia jest spuszczanie gromadzącego się kondensatu w butli sprężarki. Dzięki temu zmniejsza się ilość wilgotności w powietrzu wydmuchiwanym przez urządzenie jak i zapobiega powstawaniu rdzy. Im częściej wykonujemy te czynności, tym sprężarka lepiej pracuje.  

Przeznaczenie i specyfikacja urządzeń 

Kompresory tłokowe o pojemności 100l stosuje się z przeznaczeniem emitowania dużej ilości powietrza sprężonego, które będzie idealne do wykonywania intensywnych działań. Możliwe jest to ze względu na między innymi:

  • długi czas działania urządzenia,
  • zwiększenie wydajności w stosunku do kompresorów o mniejszej pojemności,
  • uniwersalności i kompatybilności z różnymi narzędziami pneumatycznymi. 

Będzie on zatem przeznaczony przede wszystkim do profesjonalnych warsztatów i przedsiębiorstw, gdzie praca wymaga użycia zasilania urządzenia o wysokim poziomie powietrza sprężonego. Niekiedy może okazać się ona niewystarczająca, ze względu na warunki pracy, wtedy odpowiednim wyborem będzie zakup sprężarki tłokowej o pojemności minimum 150l. 

Czy wybór kompresora tłokowego 100 l będzie dobrym rozwiązaniem?

Kompresor tłokowy o pojemności 100l będzie odznaczał się dobrą wydajnością pracy, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w miejscach wymagających odpowiedniej jakości pracy. Przyda się jednakowo do malowania, piaskowania, czyszczenia czy zasilania narzędzi pneumatycznych.  

Podczas wyboru odpowiedniego modelu kompresora zwróćmy uwagę na jego parametry, ekonomiczność, ergonomiczność oraz mobilność. Sprężarka tłokowa 100l będzie idealnym rozwiązaniem do różnego rodzaju hal i warsztatów.