altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Uroda Zdrowie

Jak dbać o włosy zimą?

Niemal każdą z nas dotyka zimą przynajmniej jeden z negatywnych skutków ochłodzenia. Niska temperatura na zewnątrz i ogrzewanie w domu, może wpłynąć na wysuszenie włosów, ich kruchość, a także narazić je na utratę objętości oraz blasku.

Jak zatem odpowiednio pielęgnować włosy, aby zapobiec skutkom ochłodzenia?


1. Kosmetyki – jak dobrze wiemy odpowiednio dobrane kosmetyki są podstawą pielęgnacji. Zimą nasze włosy są bardziej narażone na puszenie się i elektryzowanie (zwłaszcza po zdjęciu czapki!), aby temu zapobiec, powinnyśmy stosować produkty eliminujące tzw. efekty elektrostatyczne, które zamykając łuskę włosów jednocześnie wygładzają je oraz zapobiegają ich puszeniu się. Dodatkowo włosy zimą zdecydowanie potrzebują dodatkowego odżywienia – w tym wypadku możemy sięgnąć po olejki do pielęgnacji włosów czy odżywki z nieco bogatszym składem.
2. Suszenie – włosy zimą są cały czas narażone na suche powietrze, czy to ogrzewanie w domach, samochodach, czy też środkach komunikacji miejskiej. W tym wypadku nie powinniśmy dokładać im kolejnej porcji suchego powietrza w postaci suszarki. Jeśli koniecznie musimy jej używać – starajmy się suszyć włosy chłodnym powietrzem, a najlepiej podsuszyć je lekko, resztę pozostawiając aby doschły same.
3. Czapka – to w końcu nosić czy nie nosić – oto jest pytanie? Zdecydowanie czapka nie tylko uchroni Cię przed przeziębieniem, ale ochroni także Twoje włosy przed mrozem oraz silnym wiatrem. A jeśli nie jesteś fanem czapek, możesz wybrać stylowy kapelusz.
4. Dieta – zaskoczona? Tak owszem, to co jemy wpływa również na kondycje oraz wygląd naszych włosów. Dorzućmy więcej owoców i warzyw (najlepiej tych sezonowych!) na nasze talerze, tak aby dostarczyć naszym włosom niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Ważne jest również odpowiednie nawadnianie naszego organizmu, dlatego starajmy się popijać wodę mineralną w ciągu dnia, a jeśli nie lubimy smaku wody zawsze możemy dorzucić do niej kawałek cytryny czy też kilka listków mięty dla smaku – samo zdrowie.