altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Internet Rozrywka

Najciekawsze gry dostępne za darmo

Uniwersum Gwiezdnych Wojen jest absolutnym fenomenem kultury popularnej, na punkcie którego szaleją miliony osób z każdego zakątka świata. Trudno ubrać w słowa szał, który zapanował wśród fanów marki po ogłoszeniu, że po dziesięcioletniej przerwie twórcy opowiedzą jeszcze jedną historię w tym świecie, a także zajmą wyraźne i jasne stanowisko, skłaniające się ku nieco szerszej eksploatacji uniwersum poprzez różnego rodzaju spin-offy o bardziej wyrazistych bohaterach tego świata, a także poprzez komiksy, książki czy gry komputerowe.

Uniwersum Star Wars jest specyficzne również pod tym względem, że od drugiej trylogii wraz z kolejnymi odsłonami filmów powstają ciągle nowe gry komputerowe, zapoczątkowane przez Star Wars: The Dark Forces, wydane w 1995 roku. Powstał także cykl wyśmienitych gier RPG stworzonych przez weteranów ze studia BioWare, a obecnie Electronic Arts uzyskało licencję na wydawanie kolejnych części gier z cyklu Battlefront, które opisują wielkie konflikty uniwersum. Najbardziej ambitną pozycją z cyklu gier Star Wars, która w dodatku jest dostępna obecnie całkowicie za darmo, jest jednak i prawdopodobnie na zawsze pozostanie Star Wars: The Old Republic.

W produkcję „TOR” zainwestowano dwieście milionów dolarów i była to astronomiczna kwota, ale w tym przypadku cel uświęcał środki – ambicją twórców było zrzucenie ze szczytu studia Blizzard i jego gry MMO „World of Warcraft”. The Old Republic również jest grą MMO, co oznacza, że możemy przeżywać przygody w przedstawionym w niej świecie wraz z przyjaciółmi lub graczami poznanymi w sieci. Produkcja nie odniosła zamierzonego sukcesu i nie była w stanie zagrozić pozycji słynnego „WoWa”, więc twórcy, by ratować zyski i reputację, postanowili przenieść produkcję na model free-to-play i dlatego po dziś dzień Star Wars: The Old Republic pozostaje prawdopodobnie najciekawszą grą z uniwersum, niezwykłą pod dosłownie każdym względem i imponującą swoim rozmachem, bowiem na każdym kroku widzimy włożone w tę produkcję ogromne pieniądze.


Kosmos pobudza ludzką wyobraźnię i sprzyja kreatywności w ogromnym stopniu, dlatego trudno się dziwić temu, że właśnie w tego typu okolicznościach osadzone są jedyne z najbardziej oryginalnych i najciekawszych gier dostępnych na rynku. Oprócz Star Wars: The Old Republic, przykładem takiej gry jest również EVE Online. Produkcja ta może się poszczycić posiadaniem swojego własnego uniwersum, które jednak tylko w pewnym stopniu zostało wykreowane przez twórców – lwią część historii świata przedstawionego w tej grze opowiedzieli sami gracze, łącząc się nie tyle w grupy, co całe państwa, zawiązując sojusze i wywołując ogromne wojny.

Opowieści z tej gry niejednokrotnie przyciągają uwagę mediów, ponieważ zachwycają swoją skalą i pobudzają wyobraźnię. EVE Online jest grą trudną i wymagającą, ale lojalna i oddana społeczność jest w stanie zaopiekować się każdym nowym graczem, przedstawić przydatne wskazówki, a nawet dać wikt i opierunek. EVE nie jest grą dla każdego, ale z całą pewnością może być porywającym doświadczeniem.