altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Internet Rozrywka

Granie na telefonie – jakie gry koniecznie należy poznać?

Gry mobilne mają za sobą całkiem długą i złożoną historię i z całą pewnością można stwierdzić, że była ona pełna wzlotów i upadków. Początkowo były to jedynie rozpikselowane ciekawostki, którym uwagę poświęcano w najlepszym wypadku podczas przedłużającej się obecności w poczekalni. Z czasem jednak granie mobilne zaczęło nabierać prestiżu oraz rozmachu – do tego stopnia, że w pewnym momencie wielcy wydawcy mogli zreflektować się, że niepozorne gry mobilne stanowią nawet pięćdziesiąt procent ich łącznych przychodów.

Takich liczb absolutnie nie wolno żadnym rozsądnym biznesmenom ignorować, więc studia producenckie zaczęły korzystać z ciągle ewoluujących podzespołów nowoczesnych smartfonów i tworzyć gry, którym komputery stacjonarne już nawet sprzed dekady absolutnie nie byłyby w stanie sprostać. Większe zyski z gier mobilnych przełożyły się na większe dopracowanie kolejnych gier, a także rewolucję na polu ich złożoności i wielkości, więc dzisiaj spokojnie można pokusić się o wystosowanie tezy, że granie mobilne może być równie wartościowym zajęciem, co rozgrywka na komputerze czy konsoli.

Osoby pozostające sceptykami w stosunku do gier mobilnych z całą pewnością będą borykać się z problemem niezrozumienia obecnych standardów, które w nich obowiązują, dlatego na pewno warto byłoby się pokusić o wybranie kilku najciekawszych propozycji, dostępnych aktualnie na rynku, które mogłyby stanowić należyty wstęp do gier przeznaczonych na system Android lub iOS.

Rozmach nie jest w stanie nie zaimponować, więc najpierw najlepiej byłoby pobrać sobie grę olbrzymią, by w pełni zrozumieć, do czego dzisiejsze smartfony są zdolne. Przykładem gier mobilnych o prawdziwie imponującym rozmachu są przede wszystkim produkcje reprezentujące szeroko pojęty gatunek battle royale, w którym stu graczy toczy bój na jednej, ogromnej mapie, a wygrać może tylko jeden z nich.

Na rynku dostępnych jest aktualnie kilka wartościowych opcji i wszystkie są dostępne za darmo – ich twórcy z powodzeniem utrzymują się z wbudowanych w gry sklepików, w których można kupić przedmioty kosmetyczne, którymi będziemy w stanie upiększyć lub wyróżnić naszą postać z tłumu. PUBG Mobile było pierwszą grą battle royale, która trafiła na smartfony i z ręką na sercu można przyznać, że to przedsięwzięcie się jej producentowi udało.

Kompromisy w tej grze były poczynione nie na polu mechaniki, lecz wyłącznie w kwestii oprawy audiowizualnej – dzięki temu rozgrywka na komputerze i na telefonie różni się w zasadzie tylko szczegółowością tekstur. Za darmo możemy pobrać sobie również Fortnite oraz Call of Duty: Mobile, w którym, dla odmiany, battle royale jest tylko jedną z wielu różnych form rozgrywki.

Gry mobilne ze swojej natury sprzyjają temu, by wracać do nich na krótkie i niezbyt angażujące sesje, dlatego niegłupim pomysłem byłoby również zainstalowanie na swoim urządzeniu gry Minecraft. Fenomen wyprodukowany przez studio Mojang AB jak najbardziej znalazł swoje miejsce wśród gier na smartfony i otrzymuje regularne wsparcie oraz aktualizacje, a także posiada wielką społeczność graczy. Na pewno warto jest dać tej grze szansę i pozwolić pochłonąć się jej magii.