altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Internet Zdrowie

Szkolenia BHP przez Internet

Szkolenia BHP… Dla specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem pracy są skutecznym środkiem ograniczania ryzyka oraz wynikających z niego potencjalnych strat. Pracownikom kojarzą się przede wszystkim z nudnymi prezentacjami z których ciężko coś zapamiętać, natomiast pracodawcom – szczególnie tym oferującym zatrudnienie w miejscach, w których raczej trudno o wypadek – z niepotrzebnymi kosztami. A jak jest naprawdę?

Chociaż zdania na ich temat są bardzo podzielone, musimy być świadomi jednego – pracodawca nie może dopuścić do wykonywania obowiązków osoby nie posiadającej właściwego przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy! Dlatego bez względu na to jaki mamy do nich stosunek zawsze należy zadbać o to, aby wiedza dotycząca miejsca pracy i jej zakresu była aktualna – nie tylko ze względów formalno-prawnych, ale także – a może przede wszystkim – dla własnego bezpieczeństwa…

Na szczęście dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku usług pojawiły się możliwości skutecznego zredukowania niedogodności związanych z wypełnieniem tego obowiązku. Np. szkolenia okresowe bhp w Poznaniu możemy zrealizować nie tylko w klasyczny sposób, ale również przy wykorzystaniu nowoczesnego i niezwykle praktycznego narzędzia, jakim są szkolenia przez internet. Ta innowacyjna formuła szkoleniowa, od kilku lat zdobywająca coraz większą popularność, wyróżnia się wieloma unikalnymi cechami. Najważniejszymi z nich są przede wszystkim elastyczność szkolenia (czas i miejsce), zredukowane do minimum koszty oraz możliwość jednoczesnego szkolenia dziesiątek, a nawet setek „uczniów”.

Każdy odpowiedzialny przedsiębiorca musi pamiętać o edukowaniu swoich pracowników w zakresie bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Po pierwsze dlatego, że jest to obowiązkiem z którego trzeba się wywiązać (o ile oczywiście nie chce się ponosić potencjalnych konsekwencji związanych z nieszczęśliwym wypadkiem mającym miejsce w firmie), po drugie dlatego, że odbycie szkoleń tego typu staje się coraz łatwiejsze. Ryzyko związane z zaniedbaniem powyższego jest po prostu nieopłacalne.