altermag.pl

Twój magazyn o stylu życia

Lifestyle

Szerokie spodnie – jak skomponować je z resztą stroju?

Moda przybiera rozmaite, często kompletnie zaskakujące formy, dlatego każda osoba, która pragnie wznieść się na wyżyny stylu i zawsze pozostawać trendy, musi wysilić się, aby na bieżąco śledzić najnowsze, modowe odkrycia. Wiedząc, co w danym momencie jest na topie, można w porę przygotować się na nadchodzącą modę i zaskoczyć wszystkich swoich znajomych nową, unikalną kreacją. Łącząc aktualne trendy z własnymi, osobistymi motywami, można osiągnąć naprawdę interesujące, a przede wszystkim spójne efekty, ubierając się w sposób przystępny, praktyczny, stylowy, a także i wygodny!

Do jednego z najnowszych „odkryć” świata stylu należą modne szerokie spodnie. Chociaż sprawiają one z początku wrażenie nietypowych, a nawet nieco ekstrawaganckich, to w odróżnieniu od „wybiegowych” elementów garderoby, jest to odzież w pełni użytkowa, z której śmiało można korzystać dzień w dzień.

Do czego pasują szerokie spodnie?

Jeśli poszukuje się szerokich spodni o estetycznym i nowoczesnym wyglądzie, z pewnością natknie się głównie na produkty dostępne w ramach kombinezonu. Nie jest to złe rozwiązanie – można śmiało stwierdzić, że stosując szerokie spodnie przy stroju jednoczęściowym, unika się ryzyka nieprawidłowego doboru koszulki, gdyż górna część także pokryta jest przez producenta. Poza tym większość takich kombinezonów prezentuje się po prostu dobrze – nadają się one do casualowych wyjść i spotkań, niektórzy nawet uznają je za elementy garderoby o dość eleganckim charakterze, otwierając przed projektantem zupełnie nowe drzwi.

Rzecz jasna, nie na tym kończy się rodzaj ubioru. Szerokie spodnie powinny występować w towarzystwie zróżnicowanych akcesoriów, gdyż tylko wtedy można wydobyć z nich ich pełen urok. Dodatki w postaci zegarka, kapelusza, bransoletki czy torebki również powinny być dobrane w przemyślany sposób, gdyż nawet drobne detale mogą mieć tu naprawdę duże znaczenie.

Na jakie okazje można założyć szerokie spodnie?

Tak naprawdę, to kiedy założy się szerokie spodnie, zależy w zupełności od preferencji osoby, która się w takie wyposażyła. Nie ma pod tym względem ograniczeń – są to przede wszystkim normy narzucane przez innych. Pomimo tego, chociaż nie stanowią standardowego elementu garderoby, spodnie takie bez wątpienia znalazły swoje miejsce w szafie niejednej osoby, która ceni sobie ich styl oraz nietuzinkowość. Formalnie czy casualowo – ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zależy ono on mnóstwa czynników, których po prostu nie da się uwzględnić przy codziennych wyborach.